DYNAMİTE 2009-SONUÇLAR

Ocak 2, 2010
2008 DYNAMİTE'de MMA kurallarına göre yapılan bir maçtan görüntü

2008 DYNAMİTE'de MMA kurallarına göre yapılan bir maçtan görüntü

Japonya’da her yılbaşı gecesi düzenlenen bir nevi K-1 ve MMA’ın yeni yıl kutlaması olan DYNAMİTE organizasyonu bu yıl da sonuçlandı.sonuçlar şe şekilde.

Masato-Andy Souwer  (K-1) Masato sayı ile 5-0 kazandı.

Shinya Aoki vs Mizuto Hirota (MMA) Aoki ilk roundda Armlock (kol kilidi) ile kazandı.

Tatsuta Kawaiiri vs Kazunori Yokota (MMA) Kawaiiri sayı ile 3-0 kazandı.

Hidehiko Yoshida vs Satoshi Ishii (Sengoku Riden Şampiyonluk Maçı) Yoshida sayı ile 3-0 kazandı.

Alistair Overeem vs Kazuyuki Fujita (MMA) Overeem ilk roundda nakavt ile kazandı.

Norifumi ”Kid” Yamamoto vs Masanori Kanehara( MMA) Kanehara sayı ile 3-0 kazandı.

Hayato ”Mach” Sakurai vs Akihiro Gono (MMA) Gono 2.roundda armbar ile kazandı.

Katsuyori Shibata vs Hiroshi Izumi (MMA) Hiroshi sayı ile 3-0 kazandı.

Hiroyuki Takaya vs Michihiro Omigawa (MMA) Omigawa ilk roundda teknik nakavt (TKO) ile kazandı.

Hideo Tokoro vs Marion Sandro  (MMA) Tokoro sayı ile 3-0 kazandı.

Yosuke Nishijima vs Ray Sefo (K-1) Ray Sefo sayı ile 3-0 kazandı.

Hiroya vs Masaaki Noiri (K-1 Koshien) Noiri sayı ile 3-0 kazandı.

Shota Shimada vs Katsuki Ishida (K-1 Koshien)Shimada sayı ile 2-0 kazandı.

Ryuya Kusakabe vs Tsukasa Fuji (K-1 Koshien) Fuji sayı ile 2-0 kazandı.

Minowaman vs Sokoidjou (Dream) Minowaman 3.roundda nakavt ile kazandı.

Melvin Manhoef vs Kazuo Misaki (Manhoef ilk roundda TKO ile kazandı.)

Gegard Mousasi vs Garry Goodridge (Mousasi ilk roundda TKO ile kazandı.)



Reklamlar

K-1’de Dünya Şampiyonu Belli Oluyor

Kasım 28, 2009

K-1 WORLD GP 2009 Finalinde Dövüşecek Sporcular

K-1 WORLD GP 2009 Finalinde Dövüşecek Sporcular

Eşleşmeler ve birbirleriyle eşleşen sporcuların rakiplerini elemeleri halinde yarı finalde ve finalde kimlerle karşılaşabileceklerini gösteren maç kartı Ülkemizde ve tüm dünyada çok büyük bir seyirci kitlesine sahip çok sevilen bir spor olan K-1’de birçok K-1 severin merakla beklediği bu sene K-1’de dünyanın en iyi dövüşcüsü olabilmek için finallerde hangi sporcular yarışacak sorusunun cevabı belli oldu.Bilindiği gibi K-1 yetkililerinin açıklamasına göre K-1’in amaçlarından biri dünyanın en iyi dövüşcüsünü belirlemek ve bunun için 2009 yılında yarışacak sekiz isim Remy Bonjasky,Badr Hari,Ruslan Karaev,Errol Zimmerman,Ewerton Teixseira,jerome Le Banner,Semmy Schilt ve Alistair Overeem’den oluşuyor.Eşleşmeler ve sporcuların rakiplerini elemeler halinde yarı finalde ve finalde kimlerle karşılaşabilecekleri yukarıdaki maç kartından öğrenilebilir.Finallere kalan isimlere baktığımızda geçen yıl finallerde dövüşen 6 dövüşcünün yine finallerde dövüşmeyi başarmış sadece Türk dövüşcü Gökhan Saki ve Peter Aerts geçen seneden farklı olarak bu sene finallerde dövüşemeyecek ancak bu iki dövüşçü de reserve(yedek)maçta karşı karşıya gelecekler yani sakatlık v.b bir durumdan ötürü finallere kalan sporculardan biri turnuvaya devam edemezse Gökhan Saki ve Peter Aerts maçının galibinin onun yerine dünya şampiyonluğu için mücadele edebilme fırsatı olabilecek.Gecenin bir diğer Reserve(Yedek)karşılaşması ise Daniel Ghita ile Chalid ”Die Faust”arasında olacak.Bu da demektir ki Ghita ve Chalid’in de finallere kalan 8 isim arasından elenmemesine rağmen maça devam edemeyecek duruma gelen isimler olursa onların yerine 2009’un en büyüğü olabilmek için yarışma şansları var.Açılış karşılaşmaları ise Jan Soukup vs Tsutomu Takahagi ile Keiichi Samukawa ve Ryuji Kajiwara arasında yapılacak tabi açılış karşılaşmaları gösteri maçı niteliğinde ama iki dövüşcünün de K-1 yetkililerinin daha çok gözüne girip K-1 organizasyonlarında her zaman yer alabilme adına herşeylerini ortaya koyacaklarını K-1’i az çok bilen herkes tahmin edebilir yine gösteri maçı nieliğinde olan super fight’da Tyrone Spong ile Kyotaro arasında yapılacak.Geçen sene Aerts’a elenerek finallerde dövüşemeyen Semmy Schilt ve Alistair Overeem’da geçen seneden farklı olarak bu yıl dünya şampiyonluğu için mücadele edecek iki isim olarak dikkat çekiyor.Maç kartından da öğrenilebilir ama yine de yazalım ilk etapta eşleşmelerde şu şekilde:Remy Bonjasky vs Errol Zimmerman,Badr Hari vs Ruslan Karaev,Semmy Schilt vs Jerome Le Banner,Alistair Overeem vs Ewerton Teixseira. Ruslan Karaev vs Badr Hari eşleşmesi dikkat çeken eşleşmelerden birisi.İki dövüşcünün daha önce yaptığı iki maça dayanarak bu maçın zevkli geçeceği tahmin edilebilir zira iki sporcu arasında yapılan ilk maçı Ruslan Karaev nakavtla 2.sini ise Badr Hari nakavtla kazanmıştı.Bu durumda maça ayrı bir anlam yüklüyor eğer Badr Hari Ruslan Karaev’i ve Alistair Overeem’de Ewerton Teixseira’yı elemeyi başarırlarsa bu sefer Badr Hari K-1 Dynamite’de kendisini feci şekilde nakavt eden Alistair Overeem ile bu sefer K-1 World GP final gecesinde rövanş niteliğinde bir maça çıkacak.Eşleşmelerde bir diğer dikkat çeken noktada son dünya şampiyonu Remy Bonjasky ile finalde Bonjasky’i ayaklarından tutup yere indirdikten sonra Bonjasky yerdeyken tekmelemeye çalışmasından dolayı diskalifiye olan Badr Hari’nin finale çıkmaları halinde geçen seneki gibi finalde dövüşebilme imkanına sahip olmaları.Finalde göreceğimiz ilginç bir maçta Badr Hari vs Semmy Schilt maçı olabilir.Bilindiği gibi kısa süre önce Badr Hari son derece sürpriz şekilde Semmy Schilt’i daha 1 dakika bile dolmadan nakavt etmişti ve Badr Hari ve Semmy Schilt önlerine çıkan iki sporcuyu eleyip finale çıkarlarsa yine rövanş niteliğinde bir maç bizleri bekliyor olacak.Geçen sene finallerde dövüşen hatta finallerde dövüşmekle de kalmayıp finallerin yarı finaline çıkarak bizlere büyük bir gurur yaşatan Gökhan Saki’nin sakatlığından dolayı bu sene ilk 8’in içine girememesi de bizler için üzücü bir durum olarak dikkat çekiyor artık Saki’nin Aerts ile yapacağı maçı kazanması ve sakatlık v.b bir durumdan ötürü bir dövüşcünün turnuvadan çekilip çekilen ismin yerine geçmesini bekleyeceğiz yine geçen sene 8’li finalde yer alan 3 k-1 dünya şampiyonluğu bulunan Peter Aerts’ın da Seul’deki yarı final maçlarında Overeem’a elenerek bu sene finallerde dövüşemeyecek olması hayranları açısından üzücü bir durum olsa gerek ancak Aerts’ın da Saki gibi finallerde dövüşmek için küçük de olsa bir şansı var.
Tarih:5 Aralık 2009
Yer:Yokohama Arena/Japonya
Eşleşmeler:Badr Hari vs Ruslan Karaev,Alistair Overeem vs Ewerton Teixseira,Remy Bonjasky vs Errol Zimmerman,Semmy Schilt vs Jerome Le Banner
Yedek Maçlar:Gökhan Saki vs Peter Aerts,Daniel Ghita vs Chalid ”Die Faust”
Açılış Maçları:Jan Soukup vs Tsutomu Takahagi,Keiichi Samukawa vs Ryuji Kajiwara
Super Fight:Kyotaro vs Tyrone Sponge